
Хрусткі чебуреки в домашніх умовах? Так! Це можливо! Їх люблять багато хто, за рум’яну золотисту скоринку, соковиту начинку, божественний вабливий аромат і такий же досконалий смак. Однак не всі воліють купити це чудо в якій-небудь торговій точці, але відмовляти собі в задоволенні, поласувати м’ясними пиріжками не варто, приготуйте їх самостійно, даний рецепт вам у цьому допоможе!
- Сіль 1/2 чайної ложки
- Олія 2 столові ложки
- Яйце куряче 1 штука
- Борошно пшеничне (просіяне) 4-5 склянок
- Горілка 2 столові ложки
- Вода очищена 1 стакан
- Фарш м’ясний (свіжий «Асорті» свинина і яловичина) 600-700 грам
- Цибуля ріпчаста 3-4 штуки (середні)
- Кефір 2-3 столові ложки
- Сіль за смаком
- Перець чорний мелений за смаком
В першу чергу ставимо на середній вогонь сотейник з потрібною кількістю очищеної води, нехай нагрівається. Тим часом відправляємо в глибоку миску по парі столових ложок борошна та олії. Туди ж всипаємо сіль і вливаємо горілку. Перетираємо ці продукти виделкою до однорідної в’язкої маси без грудок.
Потім заливаємо суміш що вийшла склянкою окропу з сотейника, знову все збовтуємо до однорідності і охолоджуємо заготовку під тісто до кімнатної температури. Потім вбиваємо в неї одне сире куряче яйце і починаємо поступово всипати решту борошна. Діємо не поспішаючи, підкидаючи його по половині склянки, одночасно замішуючи чистими руками більш щільний, еластичний, нелипкий борошняний напівфабрикат.
Коли він дійде до потрібної структури, скачуємо тісто в кулю, затягуємо в поліетиленову харчову плівку і переміщаємо в холодильник на 1 годину, щоб настоялося.

Тим часом приступаємо до приготування начинки. Скориставшись гострим кухонним ножем, очищаємо від шкірки ріпчасту цибулю, промиваємо її під цівками холодної проточної води, сушимо паперовими кухонними рушниками, викладаємо на обробну дошку і далі діємо виходячи з власних уподобань.

Можна перемолоти овоч до стану пюре за допомогою блендера, кухонного комбайна або ручної або електричної м’ясорубки. Не хочете возитися з цими кухонними проділами? Тоді все просто, порубати даний інгредієнт дуже дрібними кубиками величиною не більше 3-4 міліметри, якщо зможете, тоді дрібніше.

Після цього відправляємо подрібнену цибульку в глибоку миску, туди ж додаємо м’ясний фарш «Асорті» зі свинини, а також яловичини, пару столових ложок кефіру для соковитості, за смаком сіль і чорний мелений перець. Перемішуємо начинку столовою ложкою до однорідної консистенції, прикриваємо поліетиленом і ставимо в сторонку до використання.

Через годину відправляємо тісто що настоялось на притрушену борошном стільницю, злегка обминаємо його, скачуємо в ковбаску діаметром 4,5-5 сантиметрів і металевим кухонним шпателем ділимо її поперек на порційні шматочки товщиною в 2-2,5 сантиметра. Потім обвалюємо кожен в борошні і розгортаємо в круглі пласти товщина яких не перевищує 2-3 міліметрів.

На одну із сторін одержані круглих коржиків викладаємо по бажаній порції м’ясної начинки, в основному завжди достатньо двох столових ложок з гіркою, але ви орієнтуйтеся на свій смак.

Далі по черзі з’єднуємо кінці всіх коржів, надаючи їм форму півмісяця, і защипуємо їх краї пальцями, так щоб не було щілин або просто приминаємо їх зубцями вилки.

Коли всі чебуреки будуть сформовані, можна приступати до наступного, практично заключного кроку.

Ставимо на середній вогонь сковороду і вливаємо в неї приблизно 5-6 столових ложок олії. Коли над поверхнею горячого посуду підніметься легкий димок дуже дбайливо, так щоб не обпектися, викладаємо в добре розігрітий жир парочку чебуреків. Обсмажуємо їх з обох боків до золотистої бежево-коричневої скоринки, на приготування першої партії йде близько 3-4 хвилин. Як тільки борошняні вироби підрум’яняться, перекладаємо їх на паперовий кухонний рушник, попередньо підкладений на стільницю, і залишаємо на ньому, щоб ввібрав в себе надлишки жиру. Але ні хвилинки не втрачаємо, підливаємо в сковороду ще трохи олії і тим же способом готуємо всі інші чебуреки. Потім викладаємо їх на велике плоске блюдо і починаємо дегустацію.
Хрусткі чебуреки краще їсти в злегка остудженому вигляді, але найсмачніше, коли вони гарячі, хоча це і не дуже корисно. Дані м’ясні пиріжки – цілком самостійне блюдо, але за бажанням їх можна сервірувати як доповнення до перших гарячих страв: супів, борщів, юшкам, бульйонів або тим, що більше подобається. Готуйте з любов’ю і насолоджуйтеся смачною домашньою їжею!
– Альтернатива фаршу «Асорті» – чистий зі свинини, яловичини, курки або індички, звичайному ріпчастій цибулі – солодка червона або порей, а кефіру – сметана або жирне молоко;
– Дуже часто в начинку кладуть свіжу подрібнену зелень кропу, петрушки, кінзи, базиліка або зеленої цибулі;
– В рецепті вказані класичні спеції, але вони не принципові, за бажанням можна використовувати будь-які, якими приправляють м’ясні страви, наприклад, всі види меленого перцю, гвоздику, чебрець, майоран, кмин, куркуму та інші;
– Із зазначеної кількості продуктів виходить близько 27-30 чебуреків;
– Дуже часто чебуреки готують з пісною начинкою з тушкованої капусти, грибів або інших овочів або картопляного пюре, сиру, яйця з цибулею і рисом.

Смачного!
Leave a Reply