
Ну що – виконаємо ваші підручні новорічні набори солодощів? Сьогоднішні цукерки – дуже прості і при тому смачні. А для фанатів арахісової пасти це взагалі рай 🙂 До речі, ці цукерки – американська класика. Англійською мовою вони називаються Peanut Butter Cups і виробляються у промислових масштабах.
Шоколад для цих цукерок беріть будь які – хоч гіркий, хоч молочний. Все залежить від ваших уподобань. У мене була суміш гіркого і молочного.
Інгредієнти для цукерок з арахісовою пастою на 45 цукерок діаметром 2,5-3 см:
- 75 г арахісової пасти
- 30 г вершкового масла
- 60 г цукрової пудри
- 300 г шоколаду
- паперові або фольговані формочки для цукерок (при бажанні можна робити великі цукерки в паперових формочках для міні-маффінів – це близько 3.5-4 см в діаметрі)
Приготування цукерок з арахісовою пастою:
Арахісову пасту, вершкове масло кімнатної температури і цукрову пудру кладемо в миску.
Змішуємо лопаткою до однорідного стану.
Перекладаємо суміш у кондитерський мішок.
Далі займаємося шоколадом. По-хорошому його варто темперувати, щоб цукерки танули в роті, а не в руках 😉
Пропоную вам домашній варіант темперування шоколаду. Він, звичайно, не настільки ідеальний, як професійний – з темперуванням на мармуровій дошці – але для домашніх цукерок він більш ніж хороший.
Суть темперування в тому, що шоколад розігрівається до 50 градусів, потім швидко охолоджується до 26-28 градусів і знову нагрівається до 31-33 градусів. Ці маніпуляції сприяють утворенню в шоколаді стабільних кристалів. Говорячи простою мовою, такий шоколад не тане моментально в руках, стає хрустким і стабільним після застигання. Трохи пізніше я підготую цілу статтю на тему темперування і розповім про це докладніше. А поки – найпростіший спосіб.
Він відмінно працює з шоколадом в каллетах або в краплях, оскільки він вже темперований. Але з плитковим шоколадом теж можна домогтися цілком стерпного результату.
Дрібно рубаємо шоколад. Третину відкладаємо вбік, решту топимо на водяній бані або в мікрохвильовці. Шоколад повинен бути розігрітий до 50 градусів. В розтоплений шоколад додаємо відкладену третину.
Розмішуємо до розчинення. Доданий шоколад швидко знизить температуру всієї маси приблизно до 30 градусів. Далі можна поставити миску на крижану баню (на миску з холодною водою і парою шматочків льоду) і охолодити шоколад до необхідних 26-28 градусів. Але в цьому випадку масу потрібно енергійно розмішувати лопаткою, не даючи приставати до стінок миски і застигати.
Знову розігріваємо шоколад до 31-33 градусів в мікрохвильовці або на водяній бані. Тепер з ним можна працювати.
Наливаємо трохи шоколаду в кожну формочку. Дерев’яною шпажкою розподіляємо шоколад на бортики.
Ставимо в холодильник на 7-10 хвилин. Виймаємо. У кожну шоколадну чашечку відсаджуємо арахісову начинку так, щоб вона не торкалася бортиків форми, не оброблених шоколадом.
Якщо маса у вас вийшла занадто тугою (а це залежить від густоти вихідної арахісової пасти), ви можете просто сформувати з неї кульки і вкласти в цукерки.
Заливаємо начинку залишившимся шоколадом. Щоб вирівняти верх цукерок, беремо кожну цукерку в руку і акуратно кидаємо її на стіл з висоти 2-3 см. Від такого постукування шоколад розгладиться.
Ставимо цукерки в холодильник ще на 10-15 хвилин. Все, тепер їх можна їсти, дарувати або розпоряджатися ними іншим чином на свій розсуд 🙂
Приємного чаювання!
Leave a Reply