
А ось і обіцяні яйця “Бенедикт”. Це один з класичних варіантів сніданку. Ця страва об’єднує в собі яйце пашот, обсмажений бекон, вже відомий вам голландський соус і англійський маффин. Цього разу я не пекла англійські маффіни, а ліниво використовувала булочки для гамбургерів – ніхто не заважає вам теж так вчинити. Сніданок виходить дуже ситний – пара таких яєць дає мені відчуття ситості як мінімум до обіду.
До речі, зараз вже існують варіації яєць “Бенедикт” з сьомгою і із звичайною шинкою, які теж мають право на життя.
Інгредієнти на 2 порції:
- 2 англійських маффіни або булочки для гамбургерів
- 4 яйця
- 8 смужок бекону (сирокопченої грудинки)
- голландський соус
- зелень для прикраси
Булочки розрізаємо навпіл уздовж і обсмажуємо з боку зрізу на сковороді, змащеній олією.
Бекон смажимо до хрусткого стану на сухій сковороді на середньому вогні (або в духовці при 200 градусах, 5 хвилин).
Готуємо яйця пашот. Я пропоную робити це методом Хестон Блюменталь.
У каструлі доводимо до кипіння воду. Зменшуємо вогонь до мінімуму, щоб бульбашкового кипіння практично не було (якщо є термометр для рідини – температура води повинна бути близько 85 градусів). На дно каструлі кладемо тарілку.
Яйце розбиваємо в шумівку або в невелике ситечко – це потрібно для того, щоб стекла сама рідка частина білка, яка при варіння яйця пашот дає небажані пластівці.

Акуратно опускаємо яйце у воду. Варимо близько 3 хвилин.

Жовток за цей час не повинен загуснути.
Готове яйце виймаємо шумівкою і кладемо на паперовий рушник, щоб прибрати воду.

Повторюємо з рештою яйцями.
Збираємо блюдо. На булочку кладемо бекон, на бекон – яйце, зверху соус. Прикрашаємо зеленню. Подаємо.

Смачного!
Leave a Reply